Bezpečné hranie hier

Hranie hier a prezentovanie bez vyrušovania? Zapnite si hráčsky mód

Maté novú hru a chcete, aby počítač išiel naplno a nič vás pri hraní nerušilo? Stačí si zapnúť hráčsky alebo prezentačný mód.

Ako funguje herný mód

Predstavte si situáciu, že v práci prezentujete hospodárske výsledky alebo doma akurát mierite na nepriateľa v hre a zrazu sa program minimalizuje, lebo firewall chce kontrolovať počítač. Za to potlesk ani prvé miesto v tabuľke nedosiahnete.

Na predídenie takýmto situáciám je dobré aktivovať si herný mód. S ním k žiadnej minimalizácii nedôjde. Ponúka 4 základné funkcionality.

  1. Po aktivácii sleduje, kedy sa aplikácie zobrazujú na celú obrazovku (hry, prezentácie, filmy atď.). Vtedy do nich nijak nezasahuje ani ich nebude minimalizovať.
  2. Odloží naplánované úlohy (napr. kontrola počítača alebo aktualizácia vírusovej databázy).
  3. Deaktivuje zobrazovanie okien s upozorneniami.
  4. Minimalizuje využívanie procesora inými aplikáciami a zvýši výkon systému.

Celoobrazovkový režim

Základnou výhodou herného módu je, že zamedzuje prerušovaniu pri práci s celoobrazovkovými aplikáciami.

Navyše si môžete vybrať, či sa správy o aktualizácii vírusovej databázy alebo teste prichádzajúcej pošty nebudú zobrazovať nikdy, alebo len ak máte aplikáciu spustenú v celoobrazovkovom režime.

Zvýšenie výkonu počítača

Zákaz vyskakovacích okien a práce programov na pozadí automaticky súvisí s tým, že počítač nezaťažujete ako bežne. Vďaka tomu sa pomocou jedného tlačítka zvýši výkon vášho zariadenia.

Po aktivácii herného módu sa síce nestane z vášho počítača víťaz testov, ale o pár percent si prilepšíte. Program vyčistí operačnú pamäť a zlepší výkon procesoru, čo je síce drobnosť, ale aj to sa počíta.

Vypnutie herného módu

Herný alebo prezentačný mód je dobré zapínať len vo výnimočných prípadoch. Keď dohráte alebo skončíte prezentáciu, treba ho vypnúť. Alebo tak môže urobiť on sám.

Po vypnutí módu sa počítač prepne do normálneho režimu a upozornenia o aktualizáciách či práci antivírových programov sa budú znovu štandardne zobrazovať.

Hráčsky mód dokáže zlepšiť zážitok z hrania hier a zabezpečiť plynulý priebeh prezentácií. Už vás nič nebude rušiť, budete len vy a počítač.